Kronika

1980: Pierwszy miliard - oznaka rozkwitu.

Od początku lat siedemdziesiątych notowano nadzwyczajny przyrost obrotów. Jeszcze w 1971 r. obrót wynosił około 200 milionów DM. W połowie lat osiemdziesiątych praktycznie się potroił a w 1989 r. przekroczył granicę miliarda.

Sukcesowi sprzedaży odzwierciedlającemu się w cyfrach obrotu towarzyszyły działania racjonalizatorskie, wzrost produktywności oraz znaczące inwestycje, które miały zapewnić solidny fundament tak szybkiemu wzrostowi.

Jednym z podjętych działań była budowa nowego warsztatu dla uczniów oraz działu konstrukcji i rozwoju.


W tym samym okresie czasu STILL zainwestował w projekty mające na celu polepszenie serwisu klienta. W ten sposób np. Bremen (1983 r.) i Monachium stały się połączeniem obydwu hamburskich zakładów produkcyjnych. W 1980 r. STILL zintegrował filię zakładu przy ulicy Jarrestrasse, którą utworzono dziesięć lat wcześniej w dzielnicy Hamburga Barmbek z głównym zakładem przy ulicy Berzeliusstraße.

Ponadto zwiększono, rozbudowano i zmodernizowano środki i moce produkcyjne. W latach osiemdziesiątych nastąpił montaż pierwszych robotów spawalniczych, instalacja wydajnego systemu CAD, powstały (1984 r.) nowe, nowoczesne filie celem zapewnienia jeszcze lepszego serwisu klienta w poszczególnych regionach.

Znaczny udział w pozytywnym rozwoju miały także transakcje z zagranicą. W 1984 r. sprzedaż eksportowa stanowiła ponad 50%. Poprzez przejęcie francuskiej firmy SAXBY w 1989 r. oraz utworzenie w tym czasie 12 spółek zagranicznych, STILL mógł ten trend ustabilizować i rozbudowywać.